• 1

  TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

 • 2

  TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

 • 3

  TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

 • 4

  TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

 • 5

  TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

 • 6

  TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

Copyright 2020 - Všechna práva vyhrazena pro TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

Jak to chodí na závodech?

Teto text se bude výhradně týkat závodů organizovaných pod BIU (proto zde bude na místo názvu cyklotrial užit název biketrial). Závody organizované pod UCI nejsou v ČR zatím příliž zaběhnuté a nemají standardizovanou podobu, kterou bychom Vám zde mohli popsat.

Pokud jste si již přečetli, co že to ten biketrial vlastně je a rozhodli jste se to také zkusit, je nejlepší vyrazit si zazávodit. Na závodech totiž začínající biketrialista nejlépe okouká základní prvky a také charakter trati, kterému pak přizpůsobí svůj trenink. 

První krok, který je třeba udělat je kouknout se na www.biketrial.cz, kde je zveřejněn kalendář soutěží pro příslušný rok. Tady si vyberete závod, kterého se chcete zůčastnit. Přibližně dva týdny před konáním této soutěže se na biketrial.cz objeví podrobné propozice k závodu.

 

Pro začínající jezdce jsou vypsány kategorie Beginner A (jezdci od 15 let), Beginner B (13-15 let), Beginner C (10-12 let) a Beginner D (6-9 let). Dívky mají svojí kategorii Femine, nebo startují spolu s chlapci v kategori nižší, než do které věkem náleží. Pokud si věříte trochu víc, mužete se přihlásit do kategorie Hobby, která je pro jezdce od 15 let.

V den konání soutěže je nutné dostavit se na tzv. formální a technickou přejímku v místě konání soutěže, většinou před půl dvanáctou (upřesněno v propozicích). Na formální přejímce vyplníte žádost o jednorázovou licenci a zaplatíte startovné, za což dostanete startovní číslo, které si připevníte na řídítka. Pak se i se svým kolem dostavíte na technickou přejímku, kde vám technický komisař zkontroluje kolo. Pokud splňuje podmínky stanovené Národním sportovním řádem, kolo označí a tím ho vpustí do závodu. V místě startu bývá umístěn plánek závodiště, kde je také uvedeno, které úseky jede vaše kategorie. 

V hodinu, která je v propozicích uvedena jako start Vaší kategorie se dostavíte na start, kde obdržíte penalizační kartu na první kolo závodu. Po rozdání karet všem závodníkům můžete vyrazit k prvnímu kontrolnímu úseku. Zde postupujte podle pokynů uvedených v Národním sportovním řádu. 

Poté co projedete každý úsek právě jednou, čily máte odjeté první kolo, se vydaté opět na start, kde obdržíte penalizační kartu pro druhé kolo. Po odjetí i tohoto kola kartu opět odevzdáte na startu a tím pro vás závod končí. Pak už jen stačí počkat na dojetí posledního jezdce a vyhlášení výsledků.

Pokud stále máte nějaké nejasnosti pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo do diskuse.

Kontakt

TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn

trial.htyn@gmail.com

Kdy probíhají tréninky

Pevné časy tréninků momentálně nejsou stanoveny. Obvykle se tréninky konají v úterý, ve čvrtek a o víkendu.

Chcete vyzkoušet cyklotrial?

Chcete-li si cyklotrial vyzkoušet, nebo hledáte-li koníčka pro svou ratolest, pak nám napište! Trénujeme v Horšovském Týně a v Plzni.